Academy_black

Carbon Academy to hub edukacyjny, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, produkcji muzycznej, technik miksowania a także zbliżenie odbiorców z aspektami życia zawodowego ludzi związanych z branżą muzyczną.

Carbon Academy powstaje we współpracy z muzykami, promotorami, specjalistami z branży muzycznej, dźwiękowej a także z Virtual Geisha DJ LAB, organizacji prowadzącej kursy DJ-skie, kompleksowo rozwijające umiejętności techniczne od podstaw, przygotowujące do zagrania imprezy w klubie i  dające  narzędzia do budowania obecności w mediach społecznościowych.

W ramach tej inicjatywy, pragniemy przybliżać publiczności wszelkie aspekty związane z szeroko pojętą kulturą klubową oraz muzyką elektroniczną, która w ostatnich niemal 20 latach na dobre zakorzeniła się w naszych sercach. Na łamach Carbon Academy będziemy prezentować materiały, publikacje, wywiady oraz wszelkiej maści ciekawostki, dzięki którym dowiemy się więcej o fascynującym świecie muzyki elektronicznej i klubowej.

CARBON TALKING HEADS

Zapraszamy na zainspirowanym słynnym dokumentem Krzysztofa Kieślowskiego, cykl “CARBON TALKING HEADS”, stworzony w ramach inicjatywy CARBON Academy I Virtual Geisha DJ Lab.

Życie i twórczość artystyczna nie jedną ma twarz. Za każdą karierą w branży muzycznej stoi inna historia i inna opowieść. Dlatego na szlaku festiwalowym CARBON Silesia Festival 2023, z nadzieją na inspirujące historie, Virtual Geisha zadała występującym artystom pytania, których się nie spodziewali, choć chętnie na nie odpowiadali.

PROGRAM CARBON ACADEMY 2024

Tegoroczny program to cztery godziny rozmów i paneli, połączonych z praktycznym warsztatem wprowadzającym do świata DJ-ingu.

  • 18:00-18:45 : “Kariera DJ-ska — maraton, a nie sprint. Jak budować trwałe fundamenty pod sukces, który trwa dłużej niż jeden sezon?” – rozmowa z Igorem Fleiszerem organizatorem Carbon Silesia Festival.
  • 18:45-19:30 : “Old-fashioned at heart, czyli o kreatywnej potędze znajomości muzycznych korzeni i kontekstów” – rozmowa z DJ Bert (Last Robots / Holiday80)
  • 19:30-20:30 : DJ-ing od podstaw – jak zacząć swoją przygodę z miksowaniem? – warsztat praktyczny prowadzony przez Aśkę Grochulską (Virtual Geisha, Virtual Geisha DJ Lab)
  • 20:30-21:30 : Testy sprzętu marek AlphaTheta / Pioneer DJ wraz z przedstawicielem marek – Maćkiem Prorokiem (DJ Pro)

CARBON Academy odbędzie się 15 czerwca w godzinach 18.00 – 21.30 w budynku Muzeum na terenie festiwalu. Rozmowy i warsztat praktyczny poprowadzi Virtual Geisha.

Program powstaje we współpracy z VG DJ LAB – pracownią DJ-ską, założoną 2022 roku przez Virtual Geisha. Lab w obrębie innowacyjnych procesów edukacyjnych łączy naukę technik DJ-ingu, pracę z mindsetem twórczym oraz rozwijanie kompetencji strategicznych na rynku muzyki elektronicznej. W 2023 roku został uznany przez HEMI –  Hub for the Exchange of Music Innovation  za jeden z dziesięciu europejskich startupów oferujących innowacyjne rozwiązania dla sektora muzycznego.

AlphaTheta_logo

Wsparcie sprzętowe dostarcza firma AlphaTheta, producent sprzętu marki Pioneer DJ.

INICJATYWY

artzone_box
freshfaces_box
muzeum_box

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto AlphaTheta_logo organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo