Art Zone_black

CARBON Art Zone to inicjatywa, która przeniesie uczestników festiwalu na moment do świata szeroko rozumianej sztuki.

Ma na celu promowanie twórczości artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, w skład których wchodzą m.in. malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika oraz fotografia, idealnie komponujących się z unikalną architekturą Sztolni Królowa Luiza. Prace twórców współpracujących z festiwalem prezentowane są podczas trwania festiwalu, w wyodrębnionych pomieszczeniach Muzeum, dzięki czemu dostępne są dla szerokiej publiczności festiwalowej.

W 2024 roku gościć będziemy artystów śląskiej sceny artystycznej a ich prace będzie można oglądać w strefie ART Zone w godzinach od 18.00 do 24.00.

MS

Małgorzata Skrzypczyk

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (specjalizacja malarstwo sztalugowe) oraz Instytutu Twórczej  Fotografii w Opawie. Malarka i fotografka, która w swoich realizacjach skupia się na tematyce tożsamości oraz upływu czasu, śladów przeszłości. W 2021 otrzymała nagrodę prezydenta Miasta Gliwice na XII Międzynarodowym Plenerze Malarskim “Moje Miasto” za obraz “Widok na Palmiarnię”.

AK

Andrzej Kroczyński

Rocznik 1978, absolwent Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. S.Jaracza w Olsztynie. Do Teatru Nowego w Zabrzu zaangażowany został w 2002 roku, gdzie zagrał: Diabła w „Igraszkach z diabłem” J.Drdy w reż.P.Nosalka, Zbója w „Królowej Śniegu” H.Ch.Andersena w reż. W.Nurkowskiego, Johna Philby w „Łóżku pełnym cudzoziemców” D. Freemana w reż. A. Lipskiego, „Drace w tropikach ptaka i słonika” w reż. Z.Stryja, Padraica w „Poruczniku z Inishmore” M.McDonagh‘a w reż. A.Sadowskiego, Anuczkina w „Ożeneku” M.Gogola w reż. L.Zaikauskasa , „Bardzo zwyczajnej historii” M.Łado w reż. H. Adamka, „Brzydalu” M. von Mayenburga w reż R.Matusza.

Andrzej Kroczyński to artysta wszechstronny, którego prace będziemy mogli zobaczyć podczas 4 edycji CARBON Silesia Festival.

INICJATYWY

academy_box
freshfaces_box
muzeum_box

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo