Posted on / by bartek / in

Ania Leon

Ania Leon

Ania_Leon_sq

Ania Leon

Ania Leon to wokalistka, która przeciera w Polsce dark pop’owe szlaki.

Jej mroczne, elektroniczne brzmienia oraz intrygujące, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. W ubiegłym roku ukazał się debiutancki album artystki – płyta “Łezki. Krążek promowały świetnie przyjęte single “Łezki”, “Tańcz” oraz “Chemistry” i “Przypadki”. Ania czerpie inspiracje od takich artystów jak Banks, Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. Muzykę tworzy z Arkadiuszem Koperą (znanym ze współpracy między innymi z Darią Zawiałow, sanah i Orkiestrą Męskiego Grania).

Ania Leon pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiowała na Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem, a w 2021 roku dołączyła do wytwórni Kayax.

Artystka została nominowana do nagrody Fryderyk 2023 w dwóch kategoriach -Fonograficzny Debiut roku oraz Album Roku Elektronika.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto AlphaTheta_logo organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo