Posted on / by bartek / in

Lindstrøm

Lindstrøm

Lindstrøm

Lindstrøm

“Kiedy byłem młodszy, występowałem różnych zespołach – graliśmy wszystko, nawet heavy metal i country” – tak wspomina swoje muzyczne początki Norweg Hans-Peter Lindstrøm.

Jakiś czas później, po wysłuchaniu kompilacji z wytwórni Ninja Tune, kupił sampler i tak zaczęła się jego przygoda z muzyką elektroniczną. Obecnie ten multiinstrumentalista, producent i DJ to jedna z największych gwiazd norweskiej sceny “space disco” i jeden z najbardziej utytułowanych artystów na scenie muzycznej w tym kraju. Dziś artysta z Oslo ma na koncie 5 solowych albumów, jeden nagrany wspólnie z wokalistką Christabelle, a także kilka krążków skomponowanych z inną wielką gwiazdą z Norwegii – Prinsem Thomasem, jego najbliższym muzycznym współpracownikiem (ich ostatnia płyta ukazała się trzy lata temu).

I choć Lindstrøm swój pierwszy singiel wydał w 2000 roku to na debiutancki album trzeba było poczekać 8 lat. Wtedy ukazała się płyta zatytułowana “Where You Go I Go Too”. Znalazły się na niej…3 utwory, za to tytułowe nagranie liczyło aż 29 minut! Lindstrøm tworzy wyłącznie przy użyciu instrumentów analogowych, nie przepada za komputerami, a w jego studiu stoją dziesiątki syntezatorów. I to właśnie część z nich zabierze na swój występ live na festiwalu Carbon Silesia. Tego nie można przegapić.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto AlphaTheta_logo organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo