Posted on / by bartek / in

Undercatt

Undercatt

Undercatt_sq

Undercatt

Elia Crecchi, bo to on ukrywa się pod pseudonimem Undercatt, swoją przygodę ze sceną klubową rozpoczął od organizowania imprez w rodzinnej Pizie.

Zaczął też występować jako DJ, a wkrótce też i nagrywać muzykę – pomógł mu w tym inny włoski producent Luca Luperini. I to właśnie z nim Elia stworzył projekt Undercatt. Dziś to jednak solowe przedsięwzięcie Crecchiego, który swoją twórczość określa jako “właściwy kompromis między melodią, a groovem”. Artysta lubi eksperymentować – sięga do melodyjnych brzmień i elektroniki, ale nie boi się też zagłębić w mroczne techno. Jak sam mówi, nie chce się ograniczać do jednego stylu i gatunku. Uwielbia muzyczną wszechstronność.

Wielkim fanem Undercatta jest Solomun, który docenił jego innowacyjne brzmienie i zaproponował artyście dołączenie do jego wytwórni Diynamic. Do grona wielbicieli można zaliczyć też Pete’a Tonga, popularnego DJ-a BBC Radio 1, który trzykrotnie wybrał nagrania Undercatta na swoje Essential New Tunes. Ostatnie wydawnictwo- „Arcade EP” grywają tacy artyści jak Adriatique, Camelphat, Hernan Cattaneo, Mind Against i Agents of Time.

Undercatt występuje w najlepszych klubach na całym świecie – można go usłyszeć m.in. w DC 10, paryskim Rex, Stereo w Montrealu, Input w Barcelonie i amsterdamskim Diynamic Festival. W tym roku Włoch wyruszy w trasę po USA, Ameryce Południowej, Australii i Azji. Ale zanim to się stanie.. zawita na CARBON Silesia Festival.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo