Posted on / by bartek / in

Ikarvs

Ikarvs

Ikarvs_sq

Ikarvs

Choć duet Ikarvs funkcjonuje na scenie od niedawna, zdążył pojawić się już na najważniejszych festiwalach w Polsce.

W krótkim czasie zaskarbili sobie sympatię setek tysięcy słuchaczy, gromadząc na swoim profilu na Instagramie ponad 10 tys. użytkowników, zaś na Tik Toku – 15 tys. Ich najpopularniejszy utwór pt. “Akacje” ma już prawie milion odsłuchań na Spotify. IKARVS to podróż przez różne gatunki elektroniki – euforyczny trance staje się pulsującym disco, za chwilę przechodzi w psychodeliczny ambient spod znaku zespołu Księżyc, by z zaskoczenia uderzyć zdekonstruowanym, basowym bitem niczym Arca.

Duet w wyjątkowy sposób posługuje się wokalem. Znajdziemy tu zarówno przebojowe refreny w stylu Caroline Polachek, jak i chóralne, spowite mgłą folku wokalizy czy transowe, pocięte pętle wokalne.

Nieważne jak, IKARVS zrobi wszystko, by na widowni pojawiły się hipnoza i ekstaza. W tym celu przyciąga nie tylko dźwiękami, lecz także zmysłowym tańcem i kostiumami, własnoręcznie tworzonymi przez nich samych. Na scenie duet przeobraża się w zmysłowe postaci wyjęte z cyberpunkowego fantasy lub queerowego pokazu mody. Jakby tego było mało, ich kot zdobył globalną sławę na TikToku, miaucząc w rytmie do ich utworów.

To wszystko sprawia, że ciężko oprzeć się urokowi rzucanemu przez dwie androgyniczne istoty tworzące IKARVS – Aleksandrę i Przemka.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo