Posted on / by bartek / in

Sarapata

Sarapata

Sarapata_sq

Sarapata

Michał i Mateusz Sarapata to bardzo doświadczeni muzycy – wcześniej można ich było usłyszeć w projektach Lor i SALK.

Łączą w sobie wiele skrajności, ale i różne perspektywy, które pozwalają im patrzeć na muzykę w sposób wielowymiarowy. Między innymi dlatego ich brzmienie stało się wypadkową wielu czynników. Z jednej strony zawodowy bagaż, z drugiej najbliższe sercu inspiracje, a z trzeciej własna ścieżka, którą wspólnie podążają od lat. Braterska wizja muzyki elektronicznej pozbawiona jest surowości i schematów, które zdominowały współczesną scenę klubową sprawiając, że stała się wtórna i jałowa. Na przekór trendom SARAPATA odkrywają przed słuchaczami brzmienie barwne i bogate.

Pod kątem estetycznym, debiutancki materiał braci Sarapata łączył w sobie transowość Moderata z eterycznością Jona Hopkinsa. Jednak dziś Michał i Mateusz są w innym miejscu. Ich fascynacje już nie krążą wokół romantycznego techno w stylu Kiasmos. Dziś to oni sami kształtują styl, za pomocą którego chcą być definiowani. Już nigdy więcej skojarzeń. Dziś SARAPATA brzmią w taki sposób, że nie sposób porównać to z kimkolwiek i do czegokolwiek.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo