Posted on / by bartek / in

Virtual Geisha

Virtual Geisha

VirtualGeisha_sq

Virtual Geisha

DJ-ka, kolekcjonerka płyt, radio host.

Pochodząca ze świata teatru i filozofii, po dziesięciu latach działalności artystycznej, zmieniła swój kierunek artystyczny na muzykę elektroniczną i szybko stała się jedną z najciekawszych polskich selektorek. Znana z diggowania oldschoolowych płyt i dbałości o techniczne umiejętności miksowania w swoich eklektycznych selekcjach. Miłośniczka szeroko pojętej elektroniki lat 90, którą przybliża publicznością w swoim autorskim projekcie “Oh, it’s…VG+!”.

Rezydentka krakowskiego klubu Prozak 2.0. Od czasu do czasu pracuje jako sound designerka w teatrze i bierze udział w multidyscyplinarnych projektach artystycznych. W wywiadach podkreśla, że zarówna ona, jak i jej muzyka, są “old-fashioned at heart”.

Założycielka VG DJ LAB — pracowni DJ-skiej, która w obrębie innowacyjnych procesów edukacyjnych, łączy w sobie naukę technik DJ-ingu, pracę z mindsetem twórczym oraz rozwijanie kompetencji strategicznych na rynku muzyki elektronicznej. W 2023 roku została uznana przez HEM –  Hub for the Exchange of Music Innovation – projekt współfinansowany przez program “Creative Europe” Komisji Europejskiej,  za jeden z dziesięciu startupów, oferujących innowacyjne rozwiązania dla sektora muzycznego.

Związana z Festiwalem jako kuratorka Carbon Fresh Faces Stage – sceny, na której młodzi stażem DJ-ki i DJ-ki mają szansę zaprezentować się szerszej publiczności oraz współtwórczyni programu edukacyjnego Carbon Academy.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo