Posted on / by bartek / in

Boys Noize

Boys Noize

BoysNoize

Boys Noize

Alex Ridha, bo to on ukrywa się pod pseudonimem Boys Noize, mówi o sobie, że jest artystą nonkonformistycznym.

Poprzez muzykę lubi budować różne, często odległe od siebie światy, a potem je ze sobą łączyć. Ten niemiecki producent i DJ (z pochodzenia jest Irakijczykiem) to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych i muzycznie wszechstronnych artystów na scenie elektronicznej. Doskonale czuje się w brudnych przesterowanych dźwiękach electro, ale potrafi też tworzyć porywające i niemonotonne techno.

Bliskie są mu klimaty house, nie stroni też od disco, także nieobca jest mu elektronika i szeroko pojmowany hip hop. Berlińczyk ma na koncie produkcje dla takich gwiazd jak Frank Ocean, A$AP Rocky, Bon Iver, Chance The Rapper czy Snoop Dogg. Docenił go też m.in. Jean-Michel Jarre, który zaprosił Alexa do wspólnej pracy w studiu.

W 2020 roku Boys Noize otrzymał nominację do nagrody Grammy, ale zdobył ją rok później za wyprodukowanie nagrania „Rain On Me” Lady Gagi i Ariany Grande. I dlatego nie powinno nikogo dziwić, że prestiżowy magazyn Rolling Stone umieścił Niemca na liście “10 DJ-ów, którzy rządzą światem”.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto AlphaTheta_logo organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo