Posted on / by bartek / in

Erol Alkan

Erol Alkan

ErolAlkan

Erol Alkan

Czy poniedziałkowe imprezy mogą odnieść frekwencyjny sukces? Zapewne większość z was odpowie, że nie.

Londyński DJ i producent Erol Alkan jest jednak najlepszym dowodem, że jest to możliwe! Jego autorska impreza Trash w londyńskim klubie The End okazała się nie tylko sukcesem, ale dziś uważana jest za jedną z najważniejszych nocy w klubowych dziejach Wysp Brytyjskich. Wtedy Erol sięgał po brzmienia określane terminem nu rave, lubił też electroclash. Grał (i tworzył jako Kurtis Rush) bootlegi i mashupy, ale pociągało go też techno i acid house. Szybko zaczął odnosić coraz większe sukcesy.

W 2006 roku prestiżowy magazyn Mixmag przyznał mu nagrodę dla najlepszego DJ-a. Zaproponowano mu audycję w BBC 6 Music, którą prowadził przez 7 lat. Został rezydentem jednej z najbardziej prestiżowych brytyjskich imprez – Bugged Out. Jego dj-ski miks w ramach serii Fabriclive brytyjski DJ Mag uznał za najlepszy miks 2014 roku. Erol zyskał też wielką renomę jako producent – nagrywał m.in. albumy Mystery Jets, Late of The Pier, a ostatnio pracował w studiu z Duran Duran. Stworzył też dziesiątki remiksów – m.in. dla Klaxons, Alter Ego, Daft Punk, The Chemical Brothers, MGMT, Justice i Metronomy.

Anglik prowadzi też własną wytwórnię płytową – Phantasy Sound, jedna z najciekawszych oficyn wydających electro, techno i house.

moshi moshi