Festiwal

CARBON Silesia Festival to nowy festiwal twórców SnowFestu oraz nowe dwudniowe wydarzenie na muzycznej mapie Polski, w którym najlepsza muzyka łączy się z niesamowitą industrialną przestrzenią Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Na miejscu na uczestników czekać będzie ponad 30 artystów, 3 sceny muzyczne, scenografia wykorzystująca wyjątkową przestrzeń starej kopalni, strefa food market, strefa chill, a także wiele dodatkowych niespodzianek i atrakcji, w tym zwiedzanie muzeum.

CARBON Silesia Festival pozwoli wam poznać niesamowitych światowych i rodzimych artystów, zmieniających krajobraz muzycznego świata, przełamujących soniczne bariery, które umieją naraz porwać do tańca i pozwalają zajrzeć w głąb siebie.

Muzyka w podobny sposób jak węgiel łączy się z wieloma aspektami naszego życia i nigdy nie istnieje w pustce. Dlatego CARBON Festival to nie tylko muzyka, ale również jedzenie, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju przestrzeń festiwalu,

która zostanie wypełniona niesamowitą scenografią, jak i strefa chilloutu, w której będzie można po prostu odpocząć i chłonąć energię otaczającego nas świata.

Trafiając na CARBON Festival, przenosisz się do świata, w którym liczy się radość, budowanie relacji, taniec i ten krótki moment, gdy zapominamy o wszystkim i po prostu żyjemy. CARBON Festival to jedyne w swoim rodzaju miejsce Sztolni Królowej Luizy i co najważniejsze: Wy.

Line-up

a-o-t@2x
agim@2x
a-d@2x
ALEX NIGGEMANN@2x
a-o-b@2x
BOOKA SHADE@2x
BOOKA SHADE@2x
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-CATZ_N DOGZ
dem@2x
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-GLASSE
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-GOORAL
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-GORDON CITY
HARLAND@2x
HOLIDAY80@2x
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-iROBOT
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-KAMP!
k-s_1@2x
k-s@2x
l-r@2x
ltj-bukem-png@2x
MARCIN KRUPA@2x
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-NOWOSAD
pe@2x
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-REZA
ROGER@2x
ros@2x
ARTYŚCI_KWADRAT_3_10x10cm-RYSY
SIASIA@2x
TECHNIMATIC@2x
t-s@2x
TIGER & WOODS@2x
VACOS@2x

Miejsce

Sztolnia Królowa Luiza to przestrzeń, w której łączy się historia Śląska i jego przyszłość. Na terenie Zabrza połączono kopalnię „Królową Luizę” i Główną Kluczową Sztolnię Dziedziczną, która nie była eksplorowana od 1953 roku. Doprowadzenie do stanu używalności i możliwości wpuszczenia na teren sztolni turystów wymagało wielkich nakładów pracy i zaangażowania.

Sztolnia Królowa Luiza to list miłosny do naszej przeszłości, w którym jednak otwieramy się na nowe pokolenia, pozwalając lepiej poznać i zrozumieć Górny Śląsk. To miejsce, w którym wydobywana jest na powierzchnię niesamowita historia epoki żelaza, pary i węgla. To podziemia, które przyciągają, zachwycają i zaskakują złożonością dziesiątek korytarzy. Sztolnia to wybitne dzieło inżynierów pozwalające zobaczyć jak, od momentu jej powstania w 1791 roku, zmieniał się przemysł, Zabrze, Górny Śląsk, ale również cały świat.

Gdy w 1998 po 207 latach zakończono działalność kopalni „Zabrze”, otworzono zarazem nowy turystyczny rozdział w jej historii. I dzisiaj możemy być jego częścią. Poznając lepiej to, co przez setki lat skrywała przed nami ziemia. Podziwiając niesamowite industrialne przestrzenie, które manifestują determinację ludzi i chęć pchania naprzód otaczającego nas świata, możemy zrozumieć to, co stało u podłoża powstania tego miejsca. Ten złożony, gigantyczny kompleks, który zachwyca zarówno na, jak i pod ziemią, to pomnik naszej historii, której kolejne karty piszemy każdego dnia.

Galeria

Bilety

*lub do wyczerpania zapasów

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto AlphaTheta_logo organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo