Posted on / by bartek / in

Break & Rage

Break & Rage

Break_sq

Break & Rage

Czternastoletni Charlie Bierman z Bristolu bardzo lubił jazz i funk.

Szczególnie interesowały go instrumentalne, breakbeatowe fragmenty. Dlatego kupił gramofony i mikser, żeby móc je na okrągło odtwarzać. Nauczył się też wtedy grać na perkusji i pianinie, co wkrótce miało się okazać bardzo przydatne w studiu nagraniowym.

Od czasu tamtych didżejskich eksperymentów minęło wiele lat – dziś Charlie występuje i nagrywa jako Break i jest jednym z najciekawszych artystów na scenie drum and bass. Anglik zadebiutował w 2003 roku – dziś na koncie ma wydawnictwa dla m.in. Commercial Suicide, Metalheadz, Soul:r, Subtitles, Shogun Audio i Exit Records.

Break prowadzi też od 2006 roku własną wytwórnię płytową Symmetry Recordings, jedną z najciekawszych oficyn na scenie drum and bass. Jej nakładem opublikował 6 albumów i wiele EP-ek i singli. Na koncie ma też remiksy dla takich artystów jak m.in. Bloc Party, Miss Dynamite, Sigma i Rita Ora. 12 maja ukazał się najnowszy album artysty – krążek zatytułowany “Digital World”. Podczas występu na CARBON Silesia Festival towarzyszyć mu będzie MC Rage.

moshi moshi

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto AlphaTheta_logo organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo