Pierwsze Ogłoszenie

CARBON Silesia Festival wraca z pierwszym ogłoszeniem artystów, którzy 14 i 15 czerwca 2024 r. wystąpią podczas czwartej odsłony tego nietuzinkowego festiwalu.

CARBON Silesia Festival 2024 - Pierwsze ogłoszenie

W czerwcu miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni.

Czerwiec to idealna okazja, by rozpocząć sezon letnich festiwali. W programie CARBON Silesia Festival znajdziecie idealny zestaw na przygotowanie się do wakacyjnej muzycznej przygody.

Vitalic

W tym roku w Zabrzu pojawi się czołówka światowej sceny elektronicznej. Na początek: Vitalic, czyli jedna z największych gwiazd francuskiej sceny. Na koncie ma kilka albumów studyjnych, takich jak “OK Cowboy” i “Voyager”, ostatni krążek – Dissidænce Episode 2 ukazał się w 2022 roku.

NTO

Po dwuletniej przerwie do Zabrza ponownie zawita znany i lubiany – NTO. Jego energetyczne występy można usłyszeć na największych wydarzeniach a rewelacyjny album „Apnea” współtworzyli tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st, czy Monolink.

GOLDIE

Nie zabraknie również przedstawicieli połamanych dźwięków spod szyldu drum`n bass, bowiem na scenie Jungle zagra legenda tego gatunku – Goldie, znany nie tylko z doskonałych produkcji, ale także swojego aktorstwa. Można go było zobaczyć m.in. w kultowym “Przekręcie” Guya Ritchie czy „Świat to za mało” z serii o przygodach Jamesa Bonda.

ZERO_T

Na tej samej scenie zobaczymy też rewalcyjnego Zero T, który w ubiegłym roku wydał swój najnowszy i jednocześnie piąty album w karierze.

MEDIC_MC

Obydwu dj-ów wspierać będzie podczas ich występów Medic MC. To jeden z najciekawszych MC na brytyjskiej scenie.

REX_THE_DOG

Elektronicznym setem porwie do tańca również Rex The Dog, który kocha nie tylko psy, ale przede wszystkim analogowe brzmienie i syntezatory. Tworzy i gra na żywo przy użyciu samodzielnie zbudowanego syntezatora modularnego i to właśnie z tym instrumentem pojawi się na Carbon Silesia Festival.

Nick_Curly

Nick Curly to dziś jedna z najważniejszych postaci na niemieckiej scenie klubowej. Regularnie występuje na wszystkich znaczących festiwalach, regularnie gra w berlińskim Watergate, Mint Club w Leeds, The Bow w Buenos Aires, w londyńskim Fabric czy barcelońskim Razzmatazz.

Ale CARBON Festival to również występy krajowych wykonawców oraz najlepszych DJ-ów. Podczas nadchodzącej edycji na kilku scenach usłyszymy m.in.: Beskres, Harland, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, MKO, Ptakova, Tom Encore, We Draw A i Weikum.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość tego festiwalu zachęcamy, aby na bieżąco śledzić jego komunikację, gdyż niebawem poznamy kolejnych wykonawców.

Pierwsza pula karnetów na CARBON Festival została wyprzedana a obecnie dostępna jest druga (Early Regular) – w promocyjnej cenie 239 zł. Bilety można kupić jedynie do połowy kwietnia lub wyczerpania zapasów.

Organizatorem CARBON Silesia Festival jest agencja GoFest, która odpowiada także za największy zimowy festiwal – SnowFest. Jakość i zabawa na najwyższym poziomie są zatem gwarantowane.

Na terenie festiwalu, oprócz muzycznych wrażeń, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym m.in. strefa foodmarket, strefa chill, art zone, impreza dzienna oraz możliwość zwiedzania wybranych przestrzeni kopalni.

Slide kampus-160x160 partner: LIPLOGO_LIPTON_PRIMARY_LOGO_RGB_STD naTemat_logo sponsorzy: naszemiasto AlphaTheta_logo organizator: współorganizator: media: bilety: ShiningBeats_Logo brooklyn_logo axe_logo