CARBON Silesia Festival wzmacnia line-up tegorocznej edycji. To drugie ogłoszenie 4. edycji festiwalu, sprawdź czego się spodziewać już 14 i 15 czerwca w Zabrzu.
CARBON Silesia Festival to niewątpliwie jedna z najciekawszych pozycji na festiwalowej mapie Polski. Nie tylko za sprawą lokalizacji – zrewitalizowanej, postindustrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, dzięki której brzmienia muzyki elektronicznej osiągają zupełnie nowy wymiar, lecz także za sprawą umiejętnie budowanego line-up’u. A ten właśnie wzbogacił się o kolejnych, mocnych artystów.
Już pierwsze ogłoszenie, które pojawiło się w oficjalnych komunikatach kilka tygodni wcześniej, było dużym wydarzeniem dla fanów muzyki elektronicznej i solidną zapowiedzią nadchodzącej edycji. Tacy artyści jak Vitalic, NTO, Goldie czy Nick Curly to gwiazdy światowego formatu, którzy nie bez przyczyny zrzeszają wokół siebie setki tysięcy fanów, również w Polsce. Występy tych artystów bez wątpienia będą stanowiły o wyjątkowości nadchodzącej edycji. Obecność niemniej istotnych Rex The Dog, Zero T czy Medic MC również wzbudziła ogromne zainteresowanie i pewność, iż będą to unikalne i fascynujące doświadczenia audio-wizualne. Całość pierwszego ogłoszenia dopięło zacne grono artystów z naszej rodzimej sceny muzycznej, w tym m.in. elektroniczni Beskres, hipnotyzujący Jazxing, surowi, lecz romantyczni Jeszcze, emocjonalna Ptakova, synth-pop’owi We Draw A czy house’owy Weikum.
Drugie ogłoszenie CARBON Silesia Festival 2024 to swoisty szach – mat, jeśli stoisz, to usiądź.
14 i 15 czerwca 2024, w Sztolni Królowa Luiza nastąpi muzyczne uderzenie, a to za sprawą jednej z najsłynniejszych elektronicznych formacji – duetu Röyksopp. Nie sposób ocenić ich wkładu w kierunek i rozwój muzyki elektronicznej, a także wpływu na innych wykonawców. Od ponad 20 lat tworzą i występują na najwyższym poziomie oraz inspirują fanów w Polsce i na świecie. Występ Röyksopp w industrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza z pewnością będzie niezapomnianym i wyjątkowym wydarzeniem, którego nie można przegapić.
Do lineup’u 2024 dołącza inna skandynawska legenda – zespół GusGus, który w wyjątkowy, wręcz eksperymentalny sposób łączy różne gatunki muzyczne. W ponad 30-letniej działalności tej grupy, zetknąć się można z elementami house’u, techno, trip-hopu i innych gatunków, co czyni twórczość i występy zespołu tak ekscytującymi. Co warto podkreślić, GusGus do Zabrza przyjadą w pełnym, koncertowym składzie.
Usłyszymy i zobaczymy również Luke’a Alessi, australijskiego producenta i DJ-a, który w ramach obecnego tourné po raz pierwszy odwiedzi polską publiczność, właśnie na CARBON Silesia Festival.
Fani grupy Catz ‘n Dogz nie będą rozczarowani – znany i uwielbiany duet ponownie wystąpi na festiwalu, a jak powszechnie wiadomo, ich występ zawsze gwarantuje doskonałą zabawę w stylu house, na światowym poziomie.
W ten letni, czerwcowy weekend temperaturę wydarzenia podniesie dodatkowo duet Ikarvs – choć obecny na muzycznej scenie od niedawna, zdołał już dość mocno zaskarbić sympatię wielu miłośników muzyki elektronicznej, głównie za sprawą występów na żywo, o czym przekonamy się podczas 4 edycji CARBON Silesia Festival.
Obecny na scenie festiwalu będzie także pochodzący ze Śląska DJ, producent i perfomer – Kuba Sojka, którego występ na żywo będzie gratką zarówno dla tych, którzy szukają mocnych brzmień, jak również dla miłośników techniki syntezy dźwięku.
CARBON Silesia Festval to nie tylko wydarzenie muzyczne, to wydarzenie pełne INICJATYW.
CARBON Inicjatywy to wydarzenia około festiwalowe, które wraz z muzycznym line-up’em nadają całości niepowtarzalnego charakteru. Wszystkie dostępne są dla uczestników CARBON Sielsia Festival w ramach zakupionego karnetu lub, w wybranym zakresie, w mediach społecznościowych i na stronie www wydarzenia.
CARBON Academy to to hub edukacyjny, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, produkcji muzycznej, technik miksowania, w tym również zbliżenie odbiorców z aspektami życia zawodowego ludzi związanych z branżą muzyczną. Inicjatywa powstaje we współpracy organizatora CARBON Silesia Festival z muzykami, promotorami, specjalistami z branży muzycznej, techniki dźwiękowej a także z Virtual Geisha DJ LAB. W ramach tej inicjatywy, organizatorzy pragną przybliżać publiczności wszelkie aspekty związane z szeroko pojętą kulturą klubową oraz muzyką elektroniczną, która w ostatnich niemal 20 latach na dobre zakorzeniła się w kulturze masowej. Na łamach Carbon Academy, oprócz warsztatów i seminariów, odbywających się podczas trwania festiwalu, prezentowane będą materiały, publikacje, wywiady oraz wszelkiej maści ciekawostki, dzięki którym dowiemy się więcej o fascynującym świecie muzyki elektronicznej i klubowej.
CARBON Art Zone to inicjatywa, która przeniesie uczestników festiwalu na moment do świata szeroko rozumianej sztuki. Ma na celu promowanie twórczości artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, w skład których wchodzą m.in. malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika oraz fotografia, idealnie komponujących się z unikalną architekturą Sztolni Królowa Luiza. Prace twórców współpracujących z organizatorami festiwalu, prezentowane są w wyodrębnionych podczas trwania festiwalu pomieszczeniach Muzeum, dzięki czemu dostępne są dla szerokiej publiczności festiwalowej.
Fresh Faces to scena muzyczna, która powstała we współpracy CARBON Silesia Festival oraz Virtual Geisha DJ LAB. Jest to przestrzeń dla młodych artystów, producentów, Djów i performerów, którzy pragną zaprezentować swoje talenty szerszej publiczności. Inicjatywa Fresh Faces wystartowała w 2023 roku przy okazji III edycji CARBON Silesia Festival i w ciągu dwóch dni, na scenie Fresh Faces wystąpiło sześcioro adeptów Virtual Geisha DJ LAB – Balensiaga, BeBopKid, D’una, Hipstra, Iris oraz NN, którzy zaprezentowali swoje umiejętności publiczności festiwalowej.
Zwiedzanie Muzeum to unikalna inicjatywa, skierowana do uczestników CARBON Silesia Festival. Zwiedzanie muzeum w trakcie trwania festiwalu to niepowtarzalna okazja do odbycia żywej lekcji historii, dlatego też w podczas trwania festiwalu muzealne bramy otwierają się dla uczestników, ukazując skarby dawnej sztolni, w tym takie pozycje jak 60 tonowa sprężarka z 1912 roku, wciąż sprawna maszyna parowa o mocy 2 tysięcy koni mechanicznych z 1915 roku czy Maszynownia szybu Prinz Schonaich, gdzie niegdyś sterowano maszyną parową. Nie tylko dla pasjonatów dawnej inżynierii.
Pierwsze pule karnetów na CARBON Festival zostały wyprzedane. Obecnie dostępna jest trzecia, a zarazem przedostatnia pula 2-dniowych karnetów w zadziwiająco niskiej cenie – 269 zł. Bilety z tej puli dostępne są jedynie do 13 maja lub wyczerpania zapasów. Nie pozostaje nic innego, jak kupić karnety, śledzić wydarzenie Online, przybyć 14 czerwca do Zabrza i bawić się, ile sił w sercu.